Augusztus végén lejárt az összes Covid-vakcina, november végén érkezhet legközelebb az országba
A beszerzés még folyamatban van.
A beszerzés még folyamatban van.
Lesújtó képet festett a magyarok mozgási szokásairól egy európai felmérés. Nem érdemes ezt elintézni annyival, hogy a problémának csak a lustaság az oka. Cikksorozatunkban egy orvossal, egy egészségpszichológussal és egy edzővel járjuk körbe, miért is olyan nehéz rávenni magunkat a mozgásra, hol és miért veszítjük el vele a kapcsolatot, és mégis mit érdemes átgondolnunk ahhoz, hogy ne csak szükséges rosszként tekintsünk rá. Első rész.
Látszólag magabiztosan állnak sörrel a kezükben a kerti grill mellett, de közben ezer dolog nyomasztja őket, és sokszor nem is beszélnek róla. Aggódnak, hogy hogyan találnak szerető társat, ha egyik kapcsolat sem az igazi. Hogy hogyan ne legyenek a szexben sem durvák, sem ügyetlenek. Vagy hogy sehogyan sem sikerül eljutni a családalapításig. Férfiszorongások, amelyeket sokan ismerünk valahonnan.
Jelentősen lecsökkent a paraszolvencia gyakorisága a törvényi tiltás bevezetése óta, azonban a rendszerből még nem tűnt el teljesen. Mennyi pénzt fogadnak el a háziorvosok és mennyit a szakorvosok? Hatott-e az infláció a hálapénzre? Egy független szakértői vizsgálat górcső alá vette a három éve illegálisnak számító pénzjuttatást.
Lassul a bérkorrekció üteme, az orvosok bíznak benne, hogy a kormány megteszi a szükséges lépéseket.
Olyan rákterápiát fejlesztettek a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói, amivel megelőzhetők az eddigi kezelési módok mellékhatásai – ráadásul két terápia jótékony hatásait gyúrja egybe.
Naponta több mint száz kérelem érkezik gyógyszerek és terápiák egyedi méltányosságban való engedélyezésére, azonban a jelenlegi rendszer nem a legideálisabb. A kormány tervez ezen változtatni, de a részletekről nem sokat tudni. A gyógyszerek finanszírozásának alakulásáról és az egyedi kérelmekről Harsányi Andrást, a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság (META) elnökét és Merész Gergőt a szervezet következő elnökét kérdeztük.
Van, amiben a rengeteg tapasztalatot és kutatási eredményt megismerő mesterséges intelligencia már most jobb, mint az orvos. Arra azonban a kutatások alapján még várni kell, hogy kevesebbet tévedjen.
A 82 éves színésznő nagybetegen is színpadra állt.
A ritka betegségek költséges kezelését egy alapítványon keresztül finanszíroznák, azt viszont nem tudni, milyen szabályok szerint működik majd.
Egy mentésirányító hibáját állapították meg.
A Nottingham Trent Egyetem kutatói azt próbálják meg felderíteni, hogy a kemoterápiás kezelés által okozott és felnőttkorban megjelenő fájdalomérzet kialakulása mögött milyen mechanizmusok húzódnak meg. Egy elképzelés már van rá.
Az alapítványt még be se jegyezték, tevékenységéről még részletszabályok se jelentek meg.
Nem a telefon ébresztőórája figyelmeztet a következő tabletta beszedésére, hanem egy kifejezetten gyógyszerszedőknek kitalált alkalmazás. Ilyenből van már nem egy, az Egyesült Arab Emírségekben fejlesztett megoldás ötletgazdái azonban továbbvitték az ötletet.
Egészségügyi önszűrések terén biztatóan pontosan működik a GITEX 2024 technológiai expón bemutatott technológia, amely egészségügyi személyzet nélkül teszi lehetővé a szájüregi szűrést.
Aggasztó tendenciát tárt fel kínai kutatók vizsgálata: az agya egészségét kockáztatja az, aki hosszabb ideig van kitéve a természetes napfénynek.
Népszerű az online applikáció, de a lemondás gombot már sokan nem találják rajta.
Az állami egészségügyben az ellátás színvonala olyan mértékben romlott, hogy egy friss kutatás szerint a megkérdezett orvosok közel fele azon gondolkodik, hogy átmegy a magánegészségügybe vagy már váltott is.
Nagy változásokat hozhatnak az egészségügyben a lenyelhető elektronikai eszközök.